top of page

Półkolonie terapeutyczne

Półkolonie terapeutyczne w Puszczyku, to możliwość połączenia letniego wypoczynku wśród natury z zajęciami wspomagającymi wszechstronny rozwój dziecka.

2 - 6 sierpnia 2021

Półkolonie terapeutyczne w Puszczyku

Turnus półkolonii terapeutycznych skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat), które z chęcią spędzą czas na zabawie w otoczeniu lasu pod czujnym okiem doświadczonych pedagogów specjalnych.

 

Program półkolonii zawiera w sobie zarówno czas swobodnej zabawy jak i zajęć terapeutycznych, rozwijających sferę fizyczną, emocjonalną, poznawczą oraz społeczną, według indywidualnych potrzeb rozwojowych, w duchu poszanowania podmiotowości dziecka.

136458581_3639268446128516_8357093133979
416A2505.jpg

Podczas półkolonii terapeutycznych zapewniamy:

  • Opiekę w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku

  • ​Personalne podejście do każdego dziecka

  • ​Zajęcia terapeutyczne wykorzystujące elementy z zakresu Integracji Sensorycznej, terapii logopedycznej, treningu umiejętności społecznych, arteterapii, sensoplastyki, techniki parateatralne, pedagogiki przeżyć oraz cyrku i technik relaksacyjnych.

  • ​Swobodną zabawę w otoczeniu natury

  • ​Wyprawy do lasu

  • ​Materiały i pomoce aktywizujące i stymulujące rozwój

  • ​Dwudaniowy obiad

  • ​Ubezpieczenie

Prowadzące

Emilia Opolska - Emilia Opolska - pedagog specjalny. Ukończyła studia z Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspomagania, Pedagogikę Wczesnoszkolną oraz Edukację i Rehabilitację Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zafascynowana zadaniami specjalnymi, dokształcała się w kierunku prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, terapii  behawioralnej oraz komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Wieloletni praktyk w pracy z dziećmi z różnorakimi zaburzeniami. Pasjonatka działania, idei „zrób to sam” oraz mama Jasia.

 

Elwira Wiśniewska - pedagog specjalny. Ukończyła studia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, nauczania plastyki.

Prowadzi trening umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach turnusów rehabilitacyjnych. 

Przez kilka lat intensywnie współpracowała ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób z Autyzmem.

Wyreżyserowała spektakl według własnego scenariusza, w którym wzięło udział kilkanaście osób ze spektrum autyzmu.

W swojej pracy korzysta z niekonwencjonalnych technik (slajdy, papierowe filmy, gry planszowe, eksperymenty, pantomima, skarpeciaki).

42.jpg

Zgłoszenia 

Warunkiem utworzenia grupy jest zapis 10-ciorga dzieci.

 

W celu zgłoszenia na turnus, niezbędne jest przesłanie formularza zgłoszeniowego z pogłębionym wywiadem dotyczącym dziecka.

Wywiad jest zbierany w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka, aby móc personalnie dostosować treści programu. 

Po zakończeniu turnusu, możliwe jest skorzystanie z konsultacji z prowadzącymi, omawiającymi funkcjonowanie dziecka. (cena: 150 zł)

Masz pytania? Skontaktuj się bezpośrednio z prowadzącą Emilką: 

emilka@puszczyk.edu.pl

lub telefonicznie w czwartki w godz. 11.00- 13.00 - 796 350 047

bottom of page