Półkolonie terapeutyczne
Półkolonie terapeutyczne w Puszczyku, to możliwość połączenia letniego wypoczynku wśród natury z zajęciami wspomagającymi wszechstronny rozwój dziecka.
2 - 6 sierpnia 2021
Półkolonie terapeutyczne w Puszczyku
Turnus półkolonii terapeutycznych skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (4-7 lat), które z chęcią spędzą czas na zabawie w otoczeniu lasu pod czujnym okiem doświadczonych pedagogów specjalnych.
Program półkolonii zawiera w sobie zarówno czas swobodnej zabawy jak i zajęć terapeutycznych, rozwijających sferę fizyczną, emocjonalną, poznawczą oraz społeczną, według indywidualnych potrzeb rozwojowych, w duchu poszanowania podmiotowości dziecka.


Podczas półkolonii terapeutycznych zapewniamy:
-
Opiekę w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku
-
Personalne podejście do każdego dziecka
-
Zajęcia terapeutyczne wykorzystujące elementy z zakresu Integracji Sensorycznej, terapii logopedycznej, treningu umiejętności społecznych, arteterapii, sensoplastyki, techniki parateatralne, pedagogiki przeżyć oraz cyrku i technik relaksacyjnych.
-
Swobodną zabawę w otoczeniu natury
-
Wyprawy do lasu
-
Materiały i pomoce aktywizujące i stymulujące rozwój
-
Dwudaniowy obiad
-
Ubezpieczenie
Prowadzące
Emilia Opolska - Emilia Opolska - pedagog specjalny. Ukończyła studia z Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspomagania, Pedagogikę Wczesnoszkolną oraz Edukację i Rehabilitację Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zafascynowana zadaniami specjalnymi, dokształcała się w kierunku prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci, terapii behawioralnej oraz komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Wieloletni praktyk w pracy z dziećmi z różnorakimi zaburzeniami. Pasjonatka działania, idei „zrób to sam” oraz mama Jasia.
Elwira Wiśniewska - pedagog specjalny. Ukończyła studia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, nauczania plastyki.
Prowadzi trening umiejętności społecznych dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach turnusów rehabilitacyjnych.
Przez kilka lat intensywnie współpracowała ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób z Autyzmem.
Wyreżyserowała spektakl według własnego scenariusza, w którym wzięło udział kilkanaście osób ze spektrum autyzmu.
W swojej pracy korzysta z niekonwencjonalnych technik (slajdy, papierowe filmy, gry planszowe, eksperymenty, pantomima, skarpeciaki).

Zgłoszenia
Warunkiem utworzenia grupy jest zapis 10-ciorga dzieci.
W celu zgłoszenia na turnus, niezbędne jest przesłanie formularza zgłoszeniowego z pogłębionym wywiadem dotyczącym dziecka.
Wywiad jest zbierany w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka, aby móc personalnie dostosować treści programu.
Po zakończeniu turnusu, możliwe jest skorzystanie z konsultacji z prowadzącymi, omawiającymi funkcjonowanie dziecka. (cena: 150 zł)
Masz pytania? Skontaktuj się bezpośrednio z prowadzącą Emilką:
lub telefonicznie w czwartki w godz. 11.00- 13.00 - 796 350 047