top of page

Turnus artystyczno-twórczy

Półkolonie artystyczno-twórcze, to możliwość połączenia letniego wypoczynku wśród natury z zajęciami nakierowanymi na ekspresję artystyczną. Oferta dla dzieci w wieku od 7-12 lat. 

18-22 lipca 2021 | koszt 950 zł osoba | tylko 10 miejsc

Turnus artystyczno-twórczy

Na warsztatach dzieci zapoznają się z różnymi technikami artystycznymi (malarskimi, rzeźbiarskimi i mieszanymi), dzięki którym będą mogły wyrazić swoje emocje. Poznanie różnorodnych technologii pozwoli na bardziej świadome, swobodne i ekspresyjne wyrażanie siebie w pracach artystycznych i poszerzą pole wypowiedzi twórczej.

 

W pracy zapewniamy profesjonalne materiały plastyczne i opiekę merytoryczną. 

416A8349_s.jpg
IMG_7801.HEIC

Podczas turnusu

artystyczno-twórczego uczestnicy poznają:

  • Technikę ekoliny (akwarela w płynie) i płynu maskującego, która łączy w sobie rozwój precyzji i cierpliwości ze spontanicznością i swobodą wypowiedzi artystycznej.

  • Technikę malarstwa akrylowego, która przy poznawaniu właściwości technicznych daje nieskrępowane możliwości budowania przestrzeni artystycznej. Poznamy tworzenie gradientu kolorystycznego w malarstwie akrylowym

  • Technikę malarstwa akwarelowego, bardziej wymagającej, ale jednocześnie przy zapoznaniu się, dającej dodatkowe możliwości artystycznej ekspresji.

  • Zajęcia rzeźbiarskie z gliną, rozwijające wyobraźnię przestrzenną.

  • Collage- technikę artystyczną polegającą na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw. 

Prowadzący

Paweł Matyszewski - Artysta wizualny 

Urodził się w 1984 roku w Białymstoku. W 2009 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa (w pracowni Piotra C. Kowalskiego) na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Komunikacji Multimedialnej pod kierunkiem dr hab. Dominika Lejmana, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Artysta wizualny, zajmujący się malarstwem, rzeźbą, obiektem, interwencją w przestrzeni publicznej. Prace pokazywane były na licznych wystawach indywidualnych, m.in. w Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Białej w Lublinie, Galerii Le Guern w Warszawie, Galerii BWA w Zielonej Górze i Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Artysta brał także udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Galerii Arsenał w Poznaniu, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Galerii BWA Wrocław, Galerii Bielskiej BWA w Bielsko-Białej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku na Białorusi, Tartu Art House w Estonii, Castor Gallery w Londynie i wielu innych. Jest m.in. laureatem stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium "Młoda Polska" Narodowe Centrum Kultury, nagród artystycznych: Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” czy Biennale Sztuki Młodych „Rybie oko”. Prace w zbiorach instytucji Kultury w Polsce i na świecie.

IMG_7803.HEIC

Zgłoszenia 

Tylko 10 miejsc w grupie.

 

W celu zgłoszenia na turnus, niezbędne jest przesłanie formularza zgłoszeniowego i otrzymanie potwierdzenia o dostępności miejsc w grupie.

bottom of page